İnternetin bu kadar gelişmiş olduğu günümüzde artık her iş internet üzerinden yapılabiliyor. Öyle ki artık internet sayesinde aynı anda hem alışveriş yapıp hem müzik dinleyip hem de beğendiğimiz kişileri takip edip hatta onlarla canlı olarak sohbet edebiliyoruz. Hayatımızın her alanına giren internet sayesinde artık bankalara gitmeden finansal işlerimizi bile halledebilir olduk. Öyle ki borsayı anlık takip edip anlık olarak kısa ve uzun vadeli yatırımlarda bulunabiliyoruz.

İnternetten Borsa Oynamaya Nasıl Başlanır?

İnternette borsa oynamak için gerekli bilgiye sahip olmayanlar için çeşitli sitelerde ve sosyal paylaşım ağlarında basit ve anlaşılır eğitimler bulunmaktadır. Bu eğitimler herkesin anlayacağı şekilde basit olmakla birlikte her türlü sorunuza cevap bulabileceğiniz niteliktedir. Bu eğitimler sayesinde elinizdeki bir miktar birikiminiz doğru yatırımlarla çok kısa bir zamanda büyük meblağlara dönüşebilir.

borsa oynamaya nasıl başlanır

İnternetten Nasıl Borsa Oynanır?

Borsadaki temel amaç farklı şirketlerin hisse senetlerinden alıp bir süre sonra daha yüksek meblağa satarak kazanç elde etmektir. Borsadan kazanç elde edebilmek için ise günün her anı hisse senetlerini takip edip elinizdeki hisse senetlerinin sahibi olan şirketleri iyi tanımlamanız gerekir.

internetten borsa nasıl oynanır

İnternetten Borsa Oynamanın İki Farklı Yolu Vardır;

Bu yollardan ilki, internet bankacılığınız aracılığı ile bir vadesiz yatırım hesabı açtırarak hesabınızı aktifleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra internet bankacılığınızın online işlemler menüsüne girerek yatırım hesabınızla birlikte alım satım işlemi yapabilirsiniz. Almak istediğiniz hisse senedi sahibi firmanın kodunu açılan listeden bulup almak istediğiniz lot miktarını belirledikten sonra alım talimatı verebilirsiniz.
İkinci yol ise; ilk yoldaki gibi bir hesap açıyorsunuz ve daha sonra yatırım ortaklığı yapmak istediğiniz internet sitesinden veya varsa bu sitenin bilgisayar uygulamasını bilgisayarınıza indirerek alım talimatı verebiliyorsunuz.

borsa oynamak

99 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat