Filistin de ki zulüm

Filistin sadece bir ülke adı değil duyguların ve hayallerin de yok olduğu bir bölge. Gerçi Filistin adını da sildiler ve İsrail yaptılar ama biz halen Filistin demeye devam edelim çünkü zorbalık ile toprak alınmaz. Burada çocukların, gençlerin ve diğer tüm beşeriyetin duyguları ve hayalleri yok oluyor. Duyguların ve hayallerin tükenmesin de ki neden ise çok basit, İsrail askerlerinin Filistin halkına zulüm etmesinden kaynaklanıyor. Bu zulüme kimse dur demiyor veyahut diyemiyor. Sürekli olarak olaylar büyüyor, acılar artıyor ve insanların dayanacak gücü kalmıyor. Düşünsenize gözünüzün önün de anneniz, babanız veyahut ailenizden biri öldürülüyor, işkence yapılıyor. İnsanın içi kötü olur.

Filistinyok olan duygular Ben bundan dolayı öncelikle Türklere sonrasın da tüm insanlığa kızıyorum çünkü burada yaşanan işkencelere dur denmesi gerekir. Biz gençler olarak lüzumsuz hususlara kafa takıyoruz. Mesela bir çok kıyafetiniz varken fazla seçeneğinizin olmamasından dolayı şikayet ediyorsunuz, hiç bitmeyen aşk acıları yaşıyorsunuz kısacası hep fazlasını istiyor mutlu olamıyorsunuz lakin hiç Filistin de ki ve diğer yardıma muhtaç insanları düşünmüyorsunuz. Eğer bir gün bu insanları düşünürsek gerçek mutluluğun ne demek olduğunu anlar ve kıymet bilmeye başlayabilirsiniz. Tabi ki de önceliği her zaman yakınlarınıza vereceksiniz mahallede ki durumu olmayan eşe, dosta sonrasın da buralara yardım eli uzatmak gerekir.

Filistin de olan işkenceleri biraz daha iyi göstermek için sizin ile aşağı da bir kısa video paylaşmak isterim;

Yukarı da izlediğiniz gibi, İsrail askeri ufacık yaralı bir Filistinli çocuğa işkence çektiriyor. Şimdi size soruyorum bu çocuğun nasıl hayalleri ve duyguları olabilir ? Sizin çektiğiniz aşk acıları ne kadar sahte görüyor musunuz. Bu çocuklar sadece rahat bir uyku ve yemek istiyor başka bir şey değil. Siz de hep fazlasını istemek yerine elinizdekilerle mutlu olmayı bilin yoksa bu hayattan tad alamazsınız.

feministBu hususlara baktıkça feministlerin ne kadar boş bir davada sürüklendiklerini de görüyorum. Yanlış anlamayın ben kadını üst seviye bir varlık gören biriyim, erkeklerden daha akıllılar ve tüm haklarını da savunurum lakin feministlerin hiç bir zaman Filistin de Suriye de tecavüze uğrayan kadınlar, kız çocukları için bir konuşma yaptığını veyahut bir proje çıkarıp koruma altına aldıklarını duymadım ve görmedim. Ne yani feministlik sadece gelişmiş ülkelerde mi var? Yazık cidden yazık…

Filistin hakkın da ki diğer yazımı okumak için buraya tıklayınız.

65 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat