Sedat Demir yani şahsı değer kişi ben ilk okul çağların da okuldan nefret eden ve sürekli kaçan birisiydim. Şuan da pek farklı olduğunu söyleyemem çünkü helan okulu sevmemekle birlikte diplomaların kağıt parçasından ibaret olduğunu düşünüyorum. Fakat hayat şartları nedeniyle okulu da bırakamıyorum. Tam 4 sene kesintisiz ilk okul hayatım da aklım bir çok düşünceye ev sahipliği yaptı. Arkadaşlarım bilye, kağıt ve benzeri oyuncaklara sürekli para verirken ben oyun oynayarak arkadaşlarımdan aldıkları kağıt ve oyuncakları kazanıyor ve yeniden arkadaslarıma satıyordum. Küçük yaşlarda benim için büyük fakat büyük insanlar için küçük paralar kazandım ama o zamanlar Sedat Demir için o paranın tadı bir başkaydı bunun nedeni ise parayı kendi kazanmamdı. Bu 4 senenin sonun da büyüdüm okul her zaman ki gibi anlamsız geliyordu lakin artık paralar da değer kaybetmişti benim gözümde. Daha fazla para kazanmam gerektiğini düşündüğüm için okuldan sonra yapabileceğim işler aradım. Aramalarımın sonucunu fazla beklemeden buldum ve  10 yaşında ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Ondan sonra tamiri, bakimi, satımı derken bir bakmışım ki bir fırın da müşterilere ekmek vermekteyim. Ondan sonra ekmek yapımına merak salarak usta yardımcısı oldum. Sonra o işten de gına geldi ve iş değişmeye karar verdim sonucun da ise servis elemanı olarak bir işe başladım. 7. VE 8. sınıfa giderken okuldan sonra servise giderek kendi paramı kazanıyordum.

Sonra kendi kendime çalışmak bana göre değil dedim bunun sonucun da ise bir kaç gün aç kaldım son günler de aklıma çocukluğum da yaptığım kağıt ve misket satımı geldi ve 2 arkadaşımı yanıma alarak tahta kasa bulduk. Bundan sonra ki işimiz ise yol kenarın da bulunan çiçekleri toplamaktı 2 arkadaşım sürekli olarak bana kasa kasa çiçek getiriyorlardı ben ise onları pazarda ucuz bir fiyata satıyordum böylelikle ilk defa kendi işimi yönetmiş oldum. O zaman yönetmenin ve patron olmanın tadını az da olsa almıştım ve kendi kafam da hedeflerimi koymaya başladım. İlk olarak hedefim malumat sahibi olmaktı çünkü yönetmek bilgili adamların işi idi. Bundan dolayı kendimi bilgili insanların yanına attığım gibi kitapları da dost edindim. Tüm elimde ki sermayeyi kitaplara ve bilgi kazanımına verdiğim için parasız kalmıştım. Babamdan ve diğer aile bireylerinden destek almak istemiyordum. Bundan dolayı ise çocukken çalıştığım kıraathane aklıma geldi. 1 Seneye yakın burada çalışmıştım ve bu deneyimime güvenerek bir cafe’ye çalışmak için gittim. Aşırı yoğun olmasına rağmen o tempoyu yakalaya biliyordum ve 2 3 sene garsonluk ve cafe de ki diğer alanlar da uğraştım. Bu süre zarfın da 4 5 cafe değiştirdim ve bu cafeler de farklı konumlarda çalıştım. Bazıların da bulaşıkçılık bazıların da ahçılık, komi, garson, müdür derken lise hayatımın sonlarına doğru yakınlaşmıştım. Daha bir çok kısa süreli ek iş yaptım fakat bu ek işlerin çoğunu ben bile hatırlamıyorum. Lisenin bitimine yakın dijital pazarlama işlerine girerek seo, adwords, adsens gibi işler de çalışmaya başladım bu işler bana oldukça keyif veriyordu ve şu anda bu işlere halen devam etmekteyim. Aynı zaman da halen universite’ye istemeyerek devam ediyorum. Aslın da hayatım boyunca daha bir çok zorluk ile karşılaştım bir çok iş yaptım ama sizlerle nedense bu kadarını paylaşmak istedim. Gelecekte ise ekonomi, siyaset ve adalet ile uğraşmakta olurum büyük ihtimal. Yaşlanınca da artık güzel bir mezarlıkta hayatım da yapmadığım bir husus gerçekleştirip tatile çıkarım diye düşünüyorum.
Kısacası;
Sedat Demir erken yaşta sıcak yatağından kalkıp, karanlık sokaklariın derinliklerinden çıkıp aydınlık tarafına giden ve şuan da hayattan kazık yemekte olan bir genç. Hayatın da  bir çok zorluk ile karşılaşmasına rağmen halen yıkılmadan yoluna devam etmekte olan bir genç. İnandığı dava ve hak yolunu benimseyen bir genç. Şiirlerin ve kitapların dilinden anlamakla beraber sokakların da dilinden anlayan biri genç. Bilgilendikçe daha çok bilgi isteyen bilgiye doyumsuz olan bir genç. Hedefleri olan ve asla pes etmeyen birisi ve tabi ki de bu kadar kendini övdüğüne göre egoist bir genç. 🙂 Son kelamımı beni tanıyarak yalan olduğunu anlayabilirsiniz lakin uzakdan sadece haklı olduğumu sanarsınız. 🙂 Üstadın sözü ile hakkım da kısmını kapayayım en iyisi. “MÜTEVAZİ OLUN ZİRA SİZ TOPRAKTANSINIZ…”

 

sedat demir

 

Mutlaka izlemeniz gereken kişisel gelişim vieoları ;

 

 

Yaşamımız da artık yaptığımız her hususu sosyal medya da paylaşıyoruz. Herkesin en az bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Peki ya bunların sonucu ne olacak? İşte bu video da sosyal medyadan hayatımıza dair tüm yaşanmışlıkların öğrenebileceğine dikkat çekmiştir. Oldukça etkileyici bir video herkesin izlemesini tavsiye ederim…

Bu video’da imkansızın olmadığını anlayacağız. İnandıktan sonra başımıza gelecek her hususun üstesinden gelebileceğimizi anlayacağız. Oldukça başarılı bir motivasyon kısa filmidir, izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Bu video sayesinde hayalleriniz birer hedefe dönüşecek ve size oldukça katkı sağlayacaktır…

 

0 views

WhatsApp chat