Günümüzde yapılan araştırmalar ve istatistiki veriler ışığında yapılan çalışmalar akabinde her 3 kişiden birinin araba teknik arızaları ya da sürücü hataları dolayısıyla kaza yaptığı ortaya çıkmaktadır. Bu kazalar bazen küçük bazen ise büyük sonuçlara yol açmaktadır. Araba kazalarının en büyük sebebini sürücü hataları oluştururken gibi küçük bir kısmını ise araba hataları oluşturmaktadır.

Bir sileceğin çalışmaması, arabanın piston freninin sıkışması, gaz pedalının çalışmaması ya da el freninin işlevini yitirmesi gibi onlarca teknik nedenden dolayı araba kazaları yaşanabilmekte. Bununla birlikte hatalı sollama, alkollü ya da uykusuz iken araba kullanma, hızlı sürme gibi tamamen sürücülere bağlı nedenlerden dolayısı da çok sık araba kazaları yaşanmaktadır.

araba kazaları

Başımdan Geçen Bir Araba Kazası

Bazen ne kadar dikkat etsek de kaza geliyorum demez. Arabalar, ne kadar donanımlı ve son teknoloji modifiyeler ile desteklense bile her zaman için bir hata yapma ihtimali bulunmaktadır. Arabalar için hata olan ise insanlar için araba kazası anlamına gelmektedir. Bir ehliyetim olduğu ve uzun yıllardır araba kullandığım için arabalar hakkın da oldukça bilgili biri olarak kabul etmekteyiz. Bununla birlikte Sedat Demir ve arabalar hakkında da oldukça bilgi birikimine sahip biriyim. Ancak yaşadığım kazanın sebebi benden değil tamamen arabadan kaynaklıydı. Rutin kontrolleri yaptıktan sonra arabama bindim.

Amacım Mecidiyeköy’den Beşiktaş’a gitmekti. Ancak 2 dakika sonunda direksiyonun kilitlendiğini fark ettim. Ne sağa ne sola çevirebiliyordum. Panik olmuş bir halde düşünürken arabamın direksiyon hakimiyetini tamamen kaybettim. El frenine çekmeme ramak kalmışken arabam ile birlikte yandaki korkuluklara çarptım. Hızlı sürmüyor oluşum nedeniyle kazayı son derece ucuz atlattım. Daha sonra teknik servisi arayarak kilitlenen direksiyonu tamir ettirdim. Periyodik bakımını yaptırmadan önce de aracıma binmemeyi tercih ettim.

araba kazası

92 views

Kategoriler: Arabalar

Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat