çocuk

Çocuklar ve şiddet bir birinden olabildiğince uzak durması gereken iki kavramdır. Nedenini soracak olursanız çocuklarımızın içine her zaman iyiliği aşılamalıyız çünkü geleceğimizi onlara emanet edeceğiz. Bundan dolayı çocuklarımızın eğitimlerin de oldukça dikkat etmeliyiz. İzlediği dizilere, takıldığı arkadaşlara, ev içerisin de ki hal ve hareketlerimize ve bunun gibi bir çok hususa dikkat edilmelidir. Eğer dikkat etmezsek ileri de çocuğumuz veya çocuklarımız yanlış eğitim sonucunda eşini, çocuklarını ve tanımadığı diğer insanlarla sorunlarını kavga ile çözebilir. Bu da insanlık namına oldukça kötü bir husus olarak kalır.

Çocuk eğitimiyanlış eğitim

Aslın da çocuklar Dünya da ki en masum karakterlerdir çünkü daha tertemiz olarak günahsız ve Dünya’ya karşı hiç bir husustan habersiz olarak gelirler. Bundan dolayı da şiddete asla başvurmazlar. Bunu anlatacak bir kişisel gelişim videosunu sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

Yukarıda ki video da izlediğiniz gibi, çocuklardan tanımadıkları bir kıza tokat atılması isteniyor ama bunu hiç bir çocuk vurmuyor. Bunun en temel nedenlerinden birisi aile eğitimi diğeri ise içlerin de kötülük olmamasından kaynaklanıyor.

Çocuklar da Aile Eğitiminin Önemi

Çocuklarda aile eğitimin önemi oldukça büyüktür. Eğer aileler çocuklarını bilinçsiz bir şekilde büyütürlerse çocuk ileride oldukça bilinçsiz olur. Bilinçsizlikten kastım sürekli başından atmak için bilgisayar oyunları verirse, çocuğunun gözünün önünde yere çöp atarsa, eşi ile tartışmalar yaşarlarsa bu çocuk da bu özellikleri istemsiz alacaktır. Unutmayın ki çocuklarımızın eğitiminde en önemli faktörler biz olacağız.

Çocuklar da Aile Eğitiminin Önemibilinçsiz eğitim

Çocukları yeni bir eşya gibi düşünün yeni eşya aldığınız zaman direkman kullanım klavuzunu okursunuz, çocuk eğitiminde de aynı husus geçerli çocuk eğitim kitaplarını okumalı ve bilinçli çocuklar yetiştirmelisiniz.

eğitim kitaplarıbilinçli çocuklar yetiştirmek

53 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat