Öncelikle şunun altını çizerek söylemem gerekir ki kadınlar hakkında bir yazı yazmak oldukça zordur çünkü kadınlar erkekler gibi basit düşünmezler, sürekli olarak başarıyı elde etme arzusu ve sıfır hata algısı vardır ruhlarında. Bende bu yazımda oldukça zorlanacağım eğer kelamlarımda yanlış bir hususa değinirsem şimdiden tüm kadınlardan özür dilerim.

kadın olmanın zorlukları

Tabi ki de herkesin bildiği ve gördüğü gibi kadın olmak oldukça zordur. Her insanoğlu kadın olamaz çünkü kadınlar sabırlıdır, birden fazla işi en iyi şekilde yapabilir, aynı zaman zarfında birden fazla iş ile uğraşabilirler ve kadınların bu özelliklerini saymakla bitmez. Kısacası kadını evine koyarsan yemeğini yapar, çocuğuna bakar, temizliğini yapar, üretir, çabalar ve o dört duvarı sana yuva olarak geri verir. Sen yine al kadını işin başına koy bu sefer de çalıştığı işi başarıya götürürken yuvasına da sahip çıkar ve ev işlerini de halleder. Böyle muazzam varlıklardan bahsediyoruz her hususta başarıya imza atan kadınlarımızdan.

Peki biz onlar için neler yapıyoruz asıl soru bu… Yeri geliyor bize hizmet eden, b*ktan hayatımızı düzelten kadınımıza el kaldırıyoruz ve sağda solda bununla övünüyoruz, yetmiyor annemiz bacımız yokmuş gibi sokakta gördüğümüz kadına laf atıyoruz, bizim yaralarımızı saran ve merhem olan kadınlarımıza ihanet ediyoruz…

Oysa ki dinimizde kadınlarımıza ve kızlara oldukça önem verilir bunun en temel örneği rehberimiz olan Hz. Muhammed zamanında kız çocukları diri diri toprağa gömülürken kızını kucağına alıp Mekke sokaklarında herkesin içinde gezmesidir. Ne oldu , ne değişti beyler İslam dininden mi vazgeçtik ki kadınlarımızın değerini şuanda bilmiyoruz. Onu geçtim çok övündüğümüz olan atalarımız Türkler ya onların kadına bakışı nasıldı? Ben size söyleyeyim hiç bir kadına vurulmaz ve namus bellediklerini her zaman korurlar, savunurlardı. Övündüğünüz Türklerde kadına şiddete  ve hakarete hayır diyor bu durum da kadına şiddet eden ve kötü düşünen tüm erkekler  soysuz ve kandırılmış bir toplumdan gelmektedir.

Arkadaşlar artık anlayın kadın olmak zordur,  her ay belli dönemler de hastalanırlar bu sancılar basit sancılar da değildir yine sizi düşünürler, kendilerinden vazgeçerler kızım oğlum yesin doysun bana yeter derler, ön planda eşini çocuğunu tutar ikinci plana kendini atar. Kadını anlatmaya ne ağız dayanır ne de kalemde ki mürekkep.

O kadar muazzam varlıklarsınız ki öncelikle annem’e ve diğer tüm kadınlarımıza teşekkür ederim…

başarılı kadın

55 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

2 yorum

Sinem Kayışoğlu Balkan · Temmuz 25, 2018 7:33 am tarihinde

Sedat Bey merhaba;

Öncelikle güzel yazınız ve düşüncelerinizden ötürü sizi tebrik ederim. Bir erkek elinden böyle bir yazı çıkmış olması bir kadın için gurur verici. Kadına şiddeti destekleyen kadınlar dahi gördüm. Aldatmayı erkeklik sanan kişilerin kadını her zaman ikinci plana atmasına destek veren kadınlar da var. Bir erkek olarak çok iyi tespit etmişsiniz. Teşekkürler.

Admin · Temmuz 31, 2018 11:03 am tarihinde

Düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat