Muazzam varlıklar kuşkusuz ki kadınlarımızdır. Bu görüşümün en temel nedeni tüm insanları bir anne “KADIN” yetiştirmektedir. Tabi her konuda olduğu gibi istisnalar da bulunmaktadır, mesela yetimhanede ki çocuklar gibi… Kadınlarımızı muazzam kılan özellikler sayarak bitmez, en temel özelliği bilimsel olarak da kanıtlanan aynı anda 2 ve daha fazla iş ile uğraşa bilmesidir. Biz erkekler 2. bir işi yapacağımız zaman elimiz ayağımız tutuşur.

Kadınlar

Kadını muazzam kılan diğer özellikler ise; 

Çocuk Bakımı; çocuk bakımı dışarıdan bakılınca oldukça kolay görünse de çocukların enerjisi asla bitmez bundan dolayı kadınlarımız bir hayli zorlanmaktadır. Aynı zaman da çocuklar kendi başlarını sürekli olarak belaya sokmak için can atarlar, kadınlarımız da çocuklarını korumak için dört göz ile gözetlemektedir bu husus da oldukça yorucu bir aşamadır. Tabi ki de bu çocuğun gelişim süreci de ağırlıklı olarak kadınlarımıza kalmaktadır.

Çocuk Bakımı

Ev Temizliği; ev temizliği kadınlarımızı oldukça zorluyor çünkü onlar toparladıkça bizler sürekli olarak dağıtıyoruz. Biz dağıtmazsak bile sürekli olarak tozlanıyor ve kirleniyor.

Ev Temizliği

 

Ev Yemeği; ev yemek yapımı saatler alan bir iştir çünkü sadece yemek olarak bakmayın mutfak dağılıyor, yemeğin kıvamı olması için pişmesi bekleniyor, pazar alışverişi yapılması gerekiyor ve kadınlarımız daha bir çok sorun ile karşılaşıyorlar. Maalesef ki bize kalan tek iş ise verdikleri emeği hiçe sayarak yemeği beğenmedim deme lüksü.

Ev Yemekleri

Hamilelik; yaradılış gereği kadınlar üretken varlıklardır. Çocuklarını 9 ay karınların da taşımakla beraber bir çok acıya da katlanmaktadır. Zaten Allah’ta veya inandığınız tanrı da kadınların muazzam olduklarını ve erkeklerden üstün olduklarını hamilelik ile kanıtlamıştır. Neden derseniz çocuk yapımın da erkekler sadece cinsel olarak kendini tatmin etmektedir ve kısa bir sürede sadece sperm üretmektedir, kadınlar ise 9 ay karnın da taşıyıp ağrıların hepsini üstlenmektedir, bunla da kalmayıp süt üreterek belli bir zaman kısmında çocuğunu emzirmektedir.

Hamilelik

Anlayacağınız kadın olmak zor bir durumdur daha ince ayrıntılara girmedim aynı zaman da çalışan iş kadınlarımız ve aynı zaman da ev işlerini yürüten bir çok kadın vardır. Biz bu inanılmaz varlıkları “kadınların” hakkını ödeyemeyiz.

Benim şahsi görüşüm Allah veya inandığınız tanrı ilk olarak erkekleri yani bizleri yaratmış ve sonrasın da daha iyisini yaratabilirim diyerek kadınlarımızı yaratmıştır.

Kadınlarımız bizler için, çocukları için oldukça fazla değer vermektedir. Sürekli olarak kendilerinden kısmakla beraber bizlere en iyisini sunmaya çalışmaktadırlar. En sevdiğimiz yemekleri, renkleri, oyunları ve daha bir çok özelliğimizi bilirken biz onların ne istediğini bile anlayamıyoruz ve haksızlık ediyoruz. Bu durumu en iyi anlatacak bir videoyu sizlerle aşağıda paylaşıyorum;

 

Bu yazıdan anlayacağınız siz siz olun eşiniz, annenizin veya hayatınız da olan her hangi bir kadının hayatını zorlaştırmayın çünkü hayatları zaten gayet zor. Kadınlarınıza güvenin, sahip çıkın onlar bizden üstün varlıklardır. Tek üstünlüğümüz güç bakımından bunu da onları ezerek hayatlarını zulüm ederek kullanmayın dışarıya karşı kullanın koruyun, savunun. Ev işlerinde yardımcı olun çünkü bu sadece kadının görevi değil kafanız da ki saçma sapan algılardan kurtulun, ev işlerini yapınca erkekliğinizden hiç bir şey eksilmeyecek sadece eşinizin veyahut hayatınız da ki kadının gözünde değeriniz artacaktır. Unutmayın ki işinizde ve hayatınızda başarılı olmak için arkanız da mutlu bir aile olması gerekir, mutlu aile’yi kuran ve koruyan da muazzam kadınlarımızdır.

Mutlu aile

127 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat