Arıcılık için kredi almak artık çok kolay tüm üretim alanında verilen devlet destekli, faizsiz kredi imkanları artık arıcılık alanında da veriliyor. Ülkemizdeki arıcılık faaliyetlerini iyileştirmek daha düzenli hale getirmek ve arı kolonilerini çoğaltmak amaçlı bankalar ve devlet desteği artık arıcılık alanında arıcıların da yanında. Tüm bu destek ve hibeler ile ülkemizde arıcılık faaliyeti artış gösterdi. Siz de arıcılık yapmak isterseniz devlet destekli kredilerden yararlanabilirsiniz yapmanız gereken tek şey yılın belirli dönemlerinde verilen hibe, faizsiz kredi ve teşviklere başvuruda bulunmak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyen vatandaşlara 30.000 TL hibe veriyor.18 ila 40 yaş arasındaki vatandaşlar devletin verdiği bu Genç Çiftçi Arıcılık Hibesi desteğinden yararlanabilir. Her yıl bakanlıkça kırsal alandaki nüfusu arttırmak ve arıcılık faaliyetlerini etkin hale getirmek için verilen bu hibe ile birlikte 40 arılık bir koloni kurmanız sağlanıyor. 30.000 TL arıcılık hibesi almak için Genç Çiftçi Kaydınızı internet üzerinden oluşturabilirsiniz.

Arıcılık Kredisi

Genç Çiftçi Arıcılık Hibesi Şartları

  • Başvuruda bulunacak üreticilerin 18 ile 40 yaş aralığında olması lazım.
  • Başvuruda bulunacak üreticinin sigortalı işçi olmaması lazım.
  • Arıcılık yapılacak yerin hazır olması lazım. Kiralanmış veya kendisine ait olmalı.
  • Arıcılık yapacağı belirttiği kırsal alanda ikamet etmesi gerekmektedir.
  • Arıcılık malzemelerini bakanlıkça verilen listeye göre eksiksiz tedarik etmesi gerekmektedir.

Alınan 30.000 TL hibe ile arıcılık yapacakların en az 40 kovanlık koloni kurmaları gerekmektedir. Devlet Destekli Arıcılık Kredisinde öncelik kalabalık ailelere ve bayanlara verilir.

30.000 TL arıcılık hibesi sadece arı kovan alımında değil arıcılık ile ilgili diğer malzemelerin alımında da kullanılabilir. Devlet destekli 30.000 TL hibe arıcılıkta gerekli olacak ana arı malzemeleri, arı yemi ve keki, kovanlar ve parçaları, arıcılık ilaçları, bal dinlendirme tankları, arı yemlikleri, bal süzme malzemeleri, bal eritme kazanları, körükler, arı oğulları, arıcılık elbise ve kıyafetleri, plastik diğer ürünlerde de kullanılabilir.

Yalnızca devlet, kamu bankaları değil özel bankalar da arıcılık alanında üreticiye destek sağlıyor önemli olan kreşi talep eden üreticinin arıcılık sektöründeki geçmişi ve kkb puanlamasıdır. Bankaların yanı sıra KOSGEB de direk arıcılık alanında destek sağlamasa da bal üretim tesisi kurulumunda üreticiye hibe veriyor. Arıcılık alanında kredi veren özel bankaların birçoğu TAB üyeliği şartı koşuyor.

Arıcılık Kredisi Almak 2019

59 views

Kategoriler: Ekonomi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat