Herkes hayata eşit başlamaz, kimisinin merdiveni hazırdır, göklere hemen ulaşır. Kimisinin merdivenleri yarıda yıkılır, yere çakılır kalkıp devam etmek kendi elindedir, yukarı çıkması gerektiğini bilir. Kimisinin de hiç merdiveni yoktur, göklere çıkması gerektiğini bile bilmez. Yukardakiler ise aşağıdakilerini umursamazlar, tek yaptıkları yukarı çıkmış mı? Yoksa çıkamamış mı? Başka hiç bir anlam yüklemezler hayata ve içindekilere. Anlayacağınız kimse kimseyi düşünmez, kimse kimseye el uzatmaz. Herkes kendi merdivenine bakar ya göklere çıkarlar kolayca yada merdivenini kurmaya bakarlar. Sizce binlerce merdiven kurup tek başınıza çıkmak mı mantıklı yoksa hep birlikte büyük bir merdiven kurup herkesi kolayca göklere ulaştırmak mı? Bu sorunun cevabını bilemeyeceğim, tek bildiğim bataklıkta olduğumuz ve göklerin kimsenin umurunda olmadığı. Bu karanlıktan, bataklıktan çıkmak yerine kendimi yakıyorum, merdiven oluyorum çıkın ki göklere, çıkaralım beşeriyeti aydınlığa. Aklı bunalmış, hayattan vazgeçmiş çocuklar için yanalım, kırılmış kalpler, pes etmiş yürekler için bir umut olalım, çıkaralım çıkalım bu bataklıktan.

Merdiven

Yoksa hepimiz bu aşağıda kalacağız, yukardakiler ise küçümseyerek bakmaya devam edecekler, hatta yeri geldiğinde önümüze taş bile koymayı deneyecekler. Bunun için birlik olmamız gerekir. Saçma sapan bir birlik değil, yürekten bir birlik inşa etmeliyiz ki göklere çıkalım, çıkartalım. Baş koyduğumuz davamızı sahiplenelim, sağ sol ayırt etmeden, dine ırka bakmadan sahiplenelim bu davayı.

Kaf Dağları

Bu birlik sahte müslümanların ki gibi olmasın sakın, namaz kılarken omuz omuza, 5 vakit namazdan sonra arkalarından sallayan müslümanlar gibi olmasın veyahut dinini unutmuş sahte hristiyanlar gibi olmasın sakın ha. Saçma sapan mezheplere bölünmüşlük de olmasın bu davada. Bu davada herkesin inancı olsun ama her dinin emrettiği gibi iyilik olsun. İyi olalım, birlik olalım ki o göklere, kaf dağına ulaşan merdiveni kuralım, bu sahte devletlerin yalancı dünyalarını alt üst edelim dostlar. Kulluk ettiğimiz patronların ve bu o amaca hizmet eden herkesin dünyasını yok sayarak kulluklarından çıkalım.

 

80 views

Kategoriler: Edebiyat

Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat