Başaracağımıza inanmalıyız ne kadar imkansız olursa olsun inanmalıyız. Eğer kendimize hedefler çizersek ve bunları yapmayı başarabileceğimize inanmazsak bize başkaları asla inanmaz. Zaten hayatta sürekli olarak bizlere yapamayacağımızın algısı verilmiştir. Biz bu algıları kırmazsak başkalarının kölesi haline geliriz bundan dolayı kendinize çizdiğiniz vizyondan asla vazgeçmeyin ve çizdiğiniz hedefler doğrultusunda inanarak elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Yapamazsanız bile deneyin, sürekli olarak kaybedin, yıkılın ama asla vazgeçmeyin. Yolunuz da her zaman istikrarlı olun, ertelemeyin, başkalarının kötü tavsiyelerini fazla önemsemeyin. Dünya üzerin de kendisine inanarak hedeflerini başara bilen bir çok insan var onlar yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz.

İnanmakMotivasyon

Bunun en basit örneği whatsApp’ın kurucusudur. Bu adam 35 yaşına kadar fakir yaşadı sadece hedefine odaklandı ve kendini sürekli olarak geliştirmeye odaklandı, facebook’a gitti iş istedi diploması yok diye alınmadı ama o vazgeçmedi devam etti ve bir yazılım ile 35 yaşından sonra zengin bir adam oldu. Eğer siz de kendinize inanırsanız başarabilirsiniz. Sadece hislerinize önem verin, başkası ne der diye bakmayın çünkü öldüğünüz zaman kimse ile beraber gömülmeyeceksiniz, mezar da tek başınıza kalacaksınız bundan dolayı çevrenizdeki insanların ne diyeceğini asla düşünmeyin ve kafanıza takmayınız.

vazgeçmemekVizyon

Hayatı bir maç olarak görün ve bu maçta yeniliyor olsanız bile çabanızdan vazgeçmeyin. Skoru asla umursamayın maç bitine kadar hep kazanmayı kafanıza koyun ve buna uygun olarak gücünüzü sergileyin. Yapacağınız işleri ertelerseniz asla o vakit gelmez ve sürenizin dolduğunu unutmayın. Anlayacağınız vaktinizin kıymetini bilin çünkü zaman ile çok fazla para kazanabilirsiniz lakin para ile asla zamanı satın alamazsınız.

Başarabileceğinize inanmanız için sizle kısa bir motivasyon videosu’nu aşağıda paylaşmak isterim.

Unutmayın ki hedeflerinize önce inanmalı ve hemen sonrasın da harekete geçmelisiniz.

BaşarmakHedef Belirlemek

81 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat