Hayaller ve hedefler neredeyse hepimizin hayatının içerisin de bulunmaktadır. Kimisi hayallerine tutulur gider kimisi de hedeflerine. Aslın da bu iki kelam birbirine ne kadar benzesede birbirlerinden anlam olarak oldukça uzaktırlar ancak bazı insanlara göre bu kelimelerin aralarında ki anlam bütünlüğü aynıdır. Neyse bugün lafı fazla uzatmaya niyetim yok, bu soruların”hayaller mi? hedefler mı?” temel amacı sizce ne?

  hayallere tutulmak

Bu iki soru son zamanlarda sıklıkla bana yöneltildiğinden dolayı, temeline inerek bir yazı paylaşmak istedim.

Kelamlarıma başlamadan önce şunu söylemek isterim ki hayatım boyunca sürekli olarak yakın çevremden ve beni dışarıdan gören insanlar sürekli olarak yapamazsın, okuyamazsın ve bu gibi bir çok kelamı bana yöneltti. Tabi çalıştığım yerde ki insanların çoğu da senin sırtın yere gelmez, iyi çalışıyorsun diyerek destek çıktı lakin onlarda okumak sana göre değil, okuyamazsın sen dedi… Anlayacağınız küçük yaştan beridir çalıştığım için ve çalışmayı çok sevdiğimden dolayı, okuduğum süreç içersinde başarısız olacağım algısını yaratmaya çalıştılar fakat ben kafam da kendi yolumu çoktan çizmiştim bundan dolayı kimseyi takmadan hayatıma çizdiğim yoldan devam ettim. Bundan dolayı kim ne derse desin takmayın çünkü bu hayat ve size emanet olan beden size ait, onlara değil.

Şimdi asıl meselemize gelecek olursak yani hayaller mi, hedefler mi sorusuna burada muhakkak benim savunacağım hedefler olacaktır. En temel nedeni ise bu hayatta çalışan her zaman kazanır, hedefi olan insan da hedefine varmak için çabalar. Bir nevi hedefi olan ve istikrarlı insanlar en kötü olasılığı düşünerek, hesaplar yaparak çizdiği yola ulaşır lakin hayalleri olan insan genel de bu kendi içerisinde kurduğu dünyada yan gelip yatar ve işini şansa bırakır. Beşeriyet bunun bilincinde olmalı lakin motivasyon filmlerinde bile beşeriyete hayallerinin peşinden koşması gerektiğini söylüyor. Aslın da olması gereken hedefler, bir nesli hayaller diyerek kandırdılar ve kandırmaya devam ediyorlar. Şunu unutmayın ki hayalleri olan insan uyur rüyasında kurguladığı hayali görür, hedefleri olan insan da uyumaz çalışır, çabalar ve belirlediği yola elbet çıkar…

hedef   çalışmak

51 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat