Öncelik ile merhaba arkadaşlar, ben uzayın içerisinde bulunan dünyanın, onunda küçük bir kıtasında görülmeyen bir noktayım. 8 milyar insan içerisinde sadece 1 2 milyonu görmüş ve sadece 500 bin kişi ile tanışmış olan bir hiçim. Sizlerde öylesiniz aslında ama insan kendini kandırmayı çok sever ondan dolayı kendinizi biraz önemli sanıyorsunuz, sanmaya devam edin öyle değilsiniz bunu bilin.

Aslında o kadar aciziz ki milyarlarca insan arasında sadece binlerce kişiyi tanıyabiliyoruz ama komşumuz aç yatıyor veya ıssız bir parkta bir çocuk tacize uğruyor, ya öldürülüyor yada bu yükü kaldıramayıp intiharı tercih ediyor. Bu binlerce kişi arasında o çocuğa veya o aç insana yardım edemiyoruz çünkü biz çok önemli varlıklarız. Hep kendimiz için bir fazlasını istiyoruz, karın tokluğunu geçtim zevk için yemek yemeye başlıyoruz, zevkimiz için yaşamaya başlıyoruz ve bu yetmezmiş gibi elimizde olmayan tüm nesneleri istiyoruz. Mutluluğumuzu bu saçma sapan dünyaya satıyoruz da farkında değiliz, HİÇİZ sadece bir HİÇ zamanı geldiğinde toprağa karışıp fosilleşip yok olacağız. Hanginiz dedenizin dedesini tanıyor? Yok oldu göçtüler bu dünyadan ne onlara ne firavuna nede başka birisine kalacak bu dünya ondan hiçiz arkadaşlar. Artık bunu anlayın devletlerin bize yüklediği gözümüzü kapadığı çelişkilerden kurtulun, patronların emri altından çıkın, hepimiz insanız hepimiz yaşamayı hak ediyoruz. Bir mahkum gibi yaşamayı kesin artık arkadaşlar. Okumamış saçma salak bir patron için bir ton dersi geçip, yüksek lisans için gecenizi gündüze katmayın arkadaşlar. Size öğrettikleri doğrular patronunuzun karşısında işe yaramayacak adaletsizliği öğreneceksiniz. Dünyanın aslında ne kadar pis bir yer olduğunu gözünüzü açtığınızda öğreneceksiniz arkadaşlar. Bir kıtada insanlar obezite iken bir kısımda insanların açlıktan öldüğünü göreceksiniz. Bir kağıt parçası için insanların öldüğünü göreceksiniz ve bunlara dur demeyen, savaşmayan kendinizi göreceksiniz.

İçimdeki duygular ne bir kağıda nede buraya sığıyor ondan kısa kesiyorum ama içimdeki fırtınalar bu adi olan dünyayı yok edecek kadar büyük…

102 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat