duşa kabin logo

Banyo duşakabin modelleri, içinde bulunduğumuz dönemde olmazsa olmaz banyo ürünleri haline gelmiştir. Bu durumun en önemli nedeni ise banyolarda hijyen sağlamaları olarak gösterilebilir. Bunun yanında duş alma sırasında banyonun ailenin diğer bireyleri tarafından da kullanılmasını sağlayan bu ürünler, aynı zamanda mahremiyeti de korurlar.

dusa kabin

Duşakabin Modelleri

Duşakabin modelleri dışarıdan bakıldığında genel olarak sadece cam olarak algılanırlar. Görsellik ve estetik açısında büyük önem taşıyan cam duşakabinler aslına bakılırsa tamamen cam olarak imal edilmezler. Camın çevresini tutturmak ve hareket ettirmek için alüminyum profiller de kullanılır. Cam duşakabinlerin özellikleri değişkenlik göstermektedir. Bu anlamda 4mm, 5mm ve 6 mm olmak üzere 3 çeşit cam kalınlığı vardır. Bunlara temperli dediğimiz işlemler uygulanır ve darbelere karşı dayanaklılık kazandırılır. Temperleme işlemi uygulanmış camlar kırılmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu dayanıklı camların kırılmaları çok zor olsa da yine de çok şiddetli darbelere karşı koyamayabilirler. Bu durumda ise herhangi bir kazaya neden olmayacak şekilde parçalara ayrılırlar.

Temperli cam, güvenli cam olarak da bilinmektedir. Bu camlar, normal camlara kıyasla kırılmalara karşı güçlendirilmiştir ve kırıldıkları takdirde ufak parçalara ayrılarak dağılmaları sağlanmıştır. Bu da güvenliğinizi sağlayan en önemli unsurdur. Eşit kalınlıktaki normal camlarla kıyaslayacak olursak temperli camlar 5 kat daha güçlü ve ısıya karşı da daha dayanıklıdır.

Temperli camlar sadece banyo duşakabin sistemlerinden karşımıza çıkmazlar. Bu camlar; şömine muhafazaları, fırın kapakları, araçların yan ve arka camlarında da kullanılırlar. Her biri için ayrı üretim sistemleri kullanılsa da hammadde olarak aynıdırlar ve her seferinde güvenliğinizin sağlanması için tasarlanırlar.

dusa kabin modelleri

Banyo Duşakabin Fiyatları

Evinize duşakabin yaptırmak istediğinizde aklınızda ilk gelen banyo duşakabin fiyatlarıdır. Duşakabin fiyatları konusunda sabit bir fiyat aralığı vermek oldukça zordur. Çünkü bu banyo ürünlerinin fiyatları talep ettiğiniz ürünün özelliklerine ve ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Eğer standart ölçülerde bir duşakabin tercih ederseniz bu, bütçeniz için daha uygun bir durumdur. Ancak cam kalınlığı ve duşakabin ölçüleri konusunda kendi tercihlerinizi belirttiğinizde fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Siz de banyo duşakabin fiyatları konusunda bilgi almak ve bu anlamda güvenilir bir firma ile çalışmak için www.noktadusakabin.com dan bizimle irtibata geçebilir, duşakabinler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

duşa kabin fiyatları

118 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat