Milenyum çağı olarak nitelendirdiğimiz 2000’li yıllarda, yoğun iş temposu yüzünden birçok şeyi atlayabiliyoruz. Günlük aktivitelerden, ödememiz gereken borçlara kadar unuttuğumuz bir sürü şey olabiliyor. Sabah erken saatte kalkıp işe gitmek, iş yerinde geçirilen mesai gibi nedenler, bu aksamalara sebep olabiliyor. Maalesef ki buna sevdiklerimizin özel günleri de dahil…

Sevdiğimiz kişi ya da kişilerin doğum günü, evlilik yıldönümü gibi önemli günlerini unutmamak için eskiden takvim yaprağı kıvırırdık. Şimdilerde ise sosyal medya bunu bizim yerimize aklında tutarak bize bildiriyor. Biz de aniden gelen paniği bir kenara bırakıp aynı gün teslim hediye seçeneklerine yöneliyoruz. Sevdiğimiz kişi uzakta olsa dahi, ona hediye göndermek için tek yapmamız gereken; o kişinin adresini ya da çalıştığı iş yerini bilmek. Böylelikle siz de sevdiğiniz kişiye onu düşündüğünüzü gösteren hediyeler gönderebilirsiniz. 

Aynı Gün Teslim Hediye Neden Önemli?

Bilindiği üzere, internet üzerinden yapılan alışverişler 3 ila 7 iş günü içerisinde teslim ediliyor. Bu sebeple hediyeyi gönderirken bunu aklınızdan çıkarmamakta fayda var. Planınızı, hediyenin teslim edileceği gün ile sevdiğiniz kişinin özel gününü denkleştirerek yapmalısınız.

Diyelim ki, bu özel günü unuttunuz. Bir anda aklınızdan çıkıvermiş. Sosyal medya bildirimiyle, bir arkadaşınızın hatırlatmasıyla ya da sevdiğiniz kişi ile iletişime geçtiğinizde o günün aslında onun için özel bir gün olduğu aklınıza geldi. İster doğum günü, ister evlilik yıldönümünüz olsun aynı gün hediye teslim seçenekleri aklınıza gelir. 

Aynı Gün İçerisinde Hediyenizin Teslim Edilmesi İçin Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir? 

Önceliğiniz güvenli alışveriş olmalı. Eğer dikkatli olmazsanız sevdiğiniz kişiye verdiğiniz ayakkabı siparişi, kendisine basit bir kol saati ya da bir oyuncak olarak gidebilir. Bunun için güvenilir sitelerden alışveriş yapmanız çok önemli. Sitenin güvenliğini en başta kullanıcı yorumlarından anlayabilirsiniz. Hatta arama motorunuza sitenin adını yazarsanız forumlarda ve sözlüklerde de sipariş vereceğiniz site hakkındaki şikayetleri okuyabilirsiniz. Ayrıca sitenin kalitesi ve ödeme sisteminden de sitenin güvenli olup olmadığını fark edebilirsiniz. 

 

Peki, Hediyenizin Aynı Gün Teslim Edilmesini Nasıl Sağlarsınız?

Sıra geldi, aldığınız hediye ile sevdiğiniz kişiyi buluşturmaya. Onu sevdiğinizi, değer verdiğinizi göstermenin en iyi yollarından biri de özel günlerinde onun yanında olduğunuzu göstermektir. Yanında olduğunuzu ise aldığınız hediye bir nebze olsun hissettirecektir.

  • İnternet sitelerinde alışveriş yapmayı bilmiyor olabilirsiniz ya da kartınız internet alışverişlerine kapalı olabilir. Böyle bir durumda hiç panik yapmayın. Sevdiğiniz kişinin bulunduğu il ya da ilçedeki çiçekçileri ve hediye dükkanlarını araştırdıktan sonra, o firmayı arayarak aldığınız ürünü teslim edip edemeyeceklerini sorun. Birçok iş yeri çikolata, çiçek, ofis malzemeleri, tablo, giyim gibi hediyelerinizi aynı gün içerisinde teslim edecektir. Böylelikle siz de o firmaya havale ya da EFT yöntemiyle ödemenizi yapabilirsiniz.
  • Bu yöntemin dışında da en çok tercih edilenler arasında internet siteler gelir. Klişelerin dışına çıkmak istiyorsanız bu sitelerdeki binlerce ürünü adres ve kart bilgilerinizi girdikten sonra hemen sevdiğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Sitelerde aynı gün teslim edileceği belirtilen ürünleri sepetinize ekleyerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu konuda ileri tarihte bir sipariş vermediğinizden emin olmalısınız aksi halde siparişiniz aynı gün teslim edilemeyebilir.
  • Bir ofis hediye göndermek niyetindeyseniz Happy Hours adlı internet sitesini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kişisel konfor arayanların imdadına yetişen ve oturma minderi, bel destek yastığı, bilek destekli mousepad gibi ürünlerle kullanıcılarının fiziksel rahatsızlıklarına önlem alma amacı güden bu site, aynı gün teslimat seçenekleri ile de tercih edilebilir.

    👉🏻 Happy Hours Aynı Gün Teslim Hediye Seçeneklerini Gör 
  • Bir diğer opsiyonunuz ise, çiçekçiler. Çiçekçiler çiçeklerle birlikte birçok ürünü sevdiğinize saatler içerisinde ulaştırabilir. Aman dikkat, saat 19’u geçirmemeye çalışın. Çünkü lokal çiçekçilerin çoğu bu saatlerde kapatır. Hediye göndermek istediğiniz kişinin bulunduğu semtte bir çiçekçi dükkanı ile görüşün. Daha sonra internet üzerinden sipariş etmek istediğiniz ürün ya da ürünleri bu çiçekçiye gönderebilir, üzerine istediğiniz notu yazdırabilirsiniz.
  • Aklınızda bulunsun: Çiçeklerden çikolatalara, baskılı yastıklardan ofis malzemelerine kadar birçok ürünü bu sitelerden tedarik edebilirsiniz. İstediğiniz kriterde, ucuzdan pahalıya binlerce hediye internet sitelerinde aynı gün teslimat için satışa sunuluyor. 
  • İnternet sitelerine girmeden önce alacağınız siparişe karar vermenizde fayda var. Kol saati, gramofon, ayakkabı, giyim gibi çok geniş bir seçenek yelpazesi ile karşılaşacaksınız. Kararsız kalırsanız siparişiniz yetişmeyebilir.

105 views


Hamza Sedat Demir

http://bebelium.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat